معرفی انواع اسباب بازی

معرفی انواع اسباب بازی
وقتی صحبت از اسباب بازی می شود احتمالا پارامترهای زیادی از قبیل سن کودک ، جنسیت کودک، سلیقه کودک و ... ذهن شما را درگیر می کند. وسایل بازی یک دنیای متفاوت و لذت بخشی دارند و هر چیزی را که در دنیای واقعی می بینید نمونه ای از آن در دنیای اسباب با ی هم وجود

وقتی صحبت از اسباب بازی می شود احتمالا پارامترهای زیادی از قبیل سن کودک ، جنسیت کودک، سلیقه کودک و ... ذهن شما را درگیر می کند. وسایل بازی یک دنیای متفاوت و لذت بخشی دارند و هر چیزی را که در دنیای واقعی می بینید نمونه ای از آن در دنیای اسباب با ی هم وجود دارد. معمولا کودکان بیشتر از رفتار والدین تقلید می کنند و وسایلی را انتخاب می کنند که در دنیای واقعی آن را دیده باشند. استمرار بازی با این وسایل باعث بالا بردن مهارت فرد می شود.

انواع اسباب بازی مناسب برای رشد و افزایش یادگیری در کودکان

تهیه انواع اسباب بازی مختلف می تواند کودک را زمان بیشتری سرگرم کند اگر شما بخواهید تنها از یک دسته بندی خاص برای کودک خرید کنید به زودی برای کودک خسته کننده خواهد شد و هیچ لذتی از بازی کردن با آن ها نمی برد.

هر اسباب بازی بر روی مهارت خاصی تمرکز دارد و باعث تقویت همان مهارت می شود. در زیر چند دسته از رایج ترین اسباب بازیهای کودکان را بیان خواهیم کرد. تا والدین بعد از تشخیص علایق کودک در دسته مورد نظر دنبال وسایل مورد نظر بود.

اسباب بازی حیوانات:

این مجموعه برای گروه های سنی مختلف جذاب است و از مهمترین مزایای این بسته شناساندن انواع حیوانات به کودک می باشد. اسباب بازی حیوانات شامل حیوانات اهلی، حیوانات وحشی، خزندگان، حیوانات دریایی، مزرعه ای، پرندگان و .... می باشد که بسته به سلیقه کودک می توانید بسته حیوانات را تهیه کنید.

وسایل بازی آموزشی:

این وسایل صرفا برای آموزش یک وسیله الکترونیکی خاص مانند کامپیوتر و لب تاب و تب لت طراحی شده اند و بیشتر مناسب کودکان سه سال به بالا هستند. اما نمونه هایی هم هستند که برای نوزادان تا ۳ سال طراحی می شوند که تاثیر زیادی در بالا بردن هوش کودک دارد.

بسته های باغبانی:

این بسته های کشاورزی کودک شامل وسایل مورد نیاز باغبانی می باشند که شامل گلدان، بیلچه، بذر گل، خاک مناسب و ... می باشد که به کودک کمک می کند تا بیشتر با محیط زیست و رشد گیاهان آشنا شود و می تواند شناخت بیشتری از طبیعت به دست بیاورد و در حفظ و نگهداری آن بگوشد.

وسایل بازی پزشکی:

این وسایل در طراحی های مختلفی وجود دارند و یک وسیله مشترک جالب بین دختران و پسران می باشد. این کیت ها شامل وسایل عمومی پزشکی، کیت دندانپزشکی، کیت پرستاری و ... می باشد.

وسایل بازی موزیکال

پخش موسیقی برای تمام گروه های سنی چه دختر و چه پسر بسیار لذت بخش می باشد آرامش و تقویت حس شنوایی از مزایای گوش دادن به اسباب بازی های موزیکار می باشد.

انواع اسباب بازی برای پسر بچه ها

پسر بچه ها در بین انواع اسباب بازی ها به دسته بندی های بخصوصی بیشتر علاقه نشان می دهند. انواع اسباب بازی پسرانه می تواند موارد زیر باشد:

آدمک ها و شخصیت های اسباب بازی: شخصیت های کارتونی نظیر هالک، مرد عنکبوتی، شرک، بتمن و ... جزء پر طرفدار ترین وسایل بازی در بین کودکان می باشد افزایش تخیل و خلاقیت از مزیت های این گروه از وسایل می باشد.

وسایل نقلیه اسباب بازی:

پسران به طور غریزی انتخاب اسباب بازی ماشین جزء اولویت هایشان می باشد و بیشتر کودکان انواع و اقسام ماشین های این دسته را خریداری می کنند. قطار، هواپیما، ماشین های سواری، موتور و تراکتور و ... جزء اسباب بازی های این دسته می باشد. که کودک را ساعات زیادی سرگرم می کند و باعث می شود تا پسر بچه ها زمان بیشتری سرگرم شوند و خلاقیت آن ها افزایش پیدا کند و با مشاغل مختلف این ماشین ها آشنا می شود.

اسباب بازی های ساختنی شامل لگو، پازل، عروسک حیوانات و غیره هستند که کودک را ساعات زیادی سرگرم می کنند‌.

اسباب بازی های جنگ:

 این دسته از وسایل هم جزء محبدب ترین وسایل می باشد که پسران به آن علاقه ی ویژه ای دارند‌ احساس قدرت و افزایش اعتماد به نفس در طول روند استفاده از این بازیها کسب می شود. باید این  وسایل و بازی کردن با آن ها به نوعی باشد که کودک دچار رفتار خشونت آمیز و پرخاشگری نشود و والدین باید بتوانند از جنبه های دیگری مانند قدرت، قهرمانی، کمک به انسان ها و ... بازی با این وسایل را کودک آموزش دهند.

انواع اسباب بازی مناسب دختر بچه ها

برخلاف پسران، دختران بیشتر انواع اسباب بازی های ظریف و مهارتی را بیشتر می پسندند. وسایلی مانند انواع عروسک ها، تست های هوش، وسایل آشپزخانه، وسایل پزشکی، وسایل یادگیری مهارت و ... جز خانواده اسباب بازی دخترانه قرار می گیرند. دختران بیشتر وسایل فانتزی و زیبا را می پسندند و پایه بازی های فکری مانند پازل، شطرنج و ... هستند.

در این بین اسباب بازی های ورزشی هم وجود دارند که هم دختران و هم پسران به آن علاقه شدیدی دارند که برخی از آن ها شامل اسکوتر، توپ، وسایل شنا و ... می باشد که هم کیفیت بالایی دارند و هم قیمت مناسبی هم دارند.

ارسال نظر