۶ کالای ضروری که در خرید سیسمونی باید به آنها توجه کنیم

۶ کالای ضروری که در خرید سیسمونی باید به آنها توجه کنیم

هنگامی که شما فهرست وسایل مورد نیاز اولین فرزندتان را تنظیم می کنید، خیلی سخت است که بدانید چه وسایلی واقعا ضروری و کاربردی هستند و چه وسایلی بدون استفاده در جعبه های خود باقی میمانند و یا به ندرت استفاده می شوند.

البته نوزادان متفاوت هستند و بنابراین ممکن است چیزی که یک نوزاد به آن احتیاج داشته یا آن را دوست داشته باشد ، برای نوزاد دیگر مهم و قابل استفاده نباشد. برای مثال، برخی نوزادان هرگز تف نمی کند بنابراین پارچه هایی که برای آروغ زدن یا تف کردن هستند، برای آن ها قابل استفاده نیست در حالی که داستان برای دیگر نوزادان می تواند متفاوت باشد.

اما قطعا وسایل مهم تری برای نوزاد وجود دارد که ما با اطمینان، آن ها را برای خانواده هایی که در انتظار فرزند هستند، توصیه می کنیم. با ما همراه باشید تا با این موارد بیشتر آشنا شوید.

 • 1- لباس های زیپ دار یا با حداقل تعداد دکمه

سرهمی

دکمه ها و قزن ها را فراموش کنید. زیپ ها بهترین انتخاب برای لباس کودک هستند. درباره اش فکر کنید:

"آخرین کاری که شما میخواهید انجام دهید در حالی که ساعت 2 پس از نیمه شب است، پیدا کردن دکمه ها یکی بعد از دیگری است. وقتی دکمه ها را یافتید و به اشتباه یکی از آن ها را بستید، به ناچار باید این روند را دوباره از اول شروع کنید و دکمه ها را باز کرده و سپس ببندید."

به نظر می رسد زیپ ها 100٪ ضروری هستند! اما تعداد لباس های زیپ دار در بازار ایران بسیار کم است و از طرفی دیگر زیپ های به کار رفته ممکن است از کیفیت مناسبی برخودار نباشند. به همین دلیل می توانیم به سراغ گزینه های دیگری نیز برویم. لباس هایی مانند بادی ها که در قسمت پایین بسته می شوند و تعداد دکمه ی کمتری دارند، به نظر گزینه مناسبی هستند.  

 • 2- قنداق های زیپ دار و یا چسبی

قنداق

یکی از وسایل ضروری سیسمونی نوزاد، قنداق های چسبی و یا زیپ دار هستند. قنداق وسیله ای است که از قدیم کاربرد داشته و اصولا برای محافظت از نوزاد استفاده می شود. مدل های قدیمی که با بند بسته می شوند، ممکن است نوزاد را اذیت کرده و به علاوه بستن آن ها دردسر زیادی به همراه دارد. در مدل های جدیدتر میتوانید تنها با بستن زیپ قنداق و یا استفاده از چسب های تعبیه شده در مدل های چسبی، به راحتی نوزاد را قنداق کنید. استفاده از زیپ فوق العاده است چرا که باز و بسته کردن قنداق را برای والدین راحت کرده است (برای مثال در زمان تعویض پوشک در نیمه شب) و در عین حال باز کردن این زیپ ها در این نوع قنداق برای کودک تقریبا غیر ممکن است (در مقایسه با مدل های سنتی قنداق).

3- آغوشی

  آغوشی

  این وسیله، بهترین راه برای بغل کردن نوزاد است زیرا همزمان با بغل کردن نوزاد، دست های والدین برای گرفتن اجسام دیگر نیز آزاد است. آغوشی برای آن دسته از افرادی که علاقه بسیار به بیرون رفتن و گشت و گذار در بازار دارند، بسیار مناسب است. خصوصا اینکه رفت و آمد با وسایل بزرگی مانند کالسکه در برخی مکان ها سخت است.

  آغوشی ها در مدل ها و حالت های مختلفی طراحی شده اند. فارغ از اینکه چه سبک یا استایلی می خواهید انتخاب کنید، این مورد را به لیست موارد ضروری که باید قبل از تولد کودک تهیه شود، اضافه کنید و به جزئیات، اندازه و وزن توجه کنید.

  • 4- پاپوش های چسبی

  پاپوش

  جوراب های نوزاد روی پای کودک ایستادگی ندارد. با این حساب، انتخاب مناسب برای نوزاد، پاپوش های چسبی هستند. علاوه بر زیبایی دوچندان پاپوش نسبت به جوراب، حفاظت بیشتری نیز برای پای نوزاد فراهم می کنند.

  • 5- جعبه کمکهای اولیه

  شما هیچ وقت نمی دانید چه زمانی به دماسنج یا درمانی برای زخم و خراشیدگی احتیاج دارید. پس داشتن جعبه کمک های اولیه برای کودک کاملا ضروری است و یک آرامش ذهنی را به وجود می آورد.

  • 6- محصولات بهداشتی حمام و لباسشویی

  کمک های اولیه

  بدیهی است که شما به محصولاتی برای تمیز کردن و ایجاد حس خوب در نوزاد خود احتیاج خواهید داشت. از جمله شامپو، شوینده لباس، کرم خارش پوستی ناشی از پوشک و غیره. اینها همه موارد ضروری کودک هستند، هرچند گزینه های بسیاری نیز وجود دارد که می تواند طاقت فرسا باشند. 

  جمع بندی

  ما در اینجا به ۶ قلم کالای ضروری که باید در خرید سیسمونی نوزادتان لحاظ کنید، اشاره کردیم. قطعا موارد بیشتری بر اساس نیاز شما و نوزاد شما ممکن است وجود داشته باشد، که در این ۶ مورد به آن اشاره نشده است. به نظر شما چه موارد دیگری را می توانیم به این لیست اضافه کنیم؟ با نظرات خود ما و دیگران را راهنمایی کنید.

  ارسال نظر